LÍVIA VALNOHOVÁ

K športu som sa dostala ako 10 ročná, kedy som začala súťažne hrať volejbal a ktorému som sa venovala 7 rokov.

V roku 1992 som sa prvý krát stretla s pojmom AEROBIK, ktorý ma neskutočne ovládol. Ukončila som kariéru volejbalistky a pravidelne začala navštevovať hodiny aerobiku.

V roku 1996 som si na podnet môjho učiteľa telocviku na VŠ urobila kurz inštruktora III. triedy, vtedy ešte rytmickej gymnastiky a stala som sa inštruktorkou aerobiku.

Od roku 2001 až do dnes som inštruktorkou v ARÉNE, kde som sa na svojich hodinách až do roku 2014 venovala rôznym štýlom cvičení – fit ball, over ball, body work, body mix, step aerobik.

V lete 2014 som sa po prvý krát ocitla na hodine jógy, presnejšie POWERJOGY, práve u nás v Aréne. Pomyslela som si – „však pravidelne cvičím, to bude určite ľahké cvičenie.“ No už počas hodiny som zistila, že “predýchať“ a vydržať v pozícii nie  je vôbec ľahké. A to ma posúvalo vpred.

Ešte v tom roku som absolvovala kurz inštruktora powerjógy I. stupeň a od januára ďalšieho roka som sa stala inštruktorkou powerjógy v našej Arénke. J

Naučila som sa jogu vnímať nie len ako fyzické cvičenie, ktorým posilníme a vyformujeme celé telo, ale hlavne predýchať, spomaliť, uvedomiť si samu seba, rešpektovať svoje vlastné telo s cieľom robiť pohyb „zdravo“.

“Na svojich hodinách sa stretávam so skvelými ľuďmi, ktorí sa spolu so mnou uvoľnia od každodenných starostí, napĺňajú ma neuveriteľnou energiou, ktorú im celú odovzdávam, spolu vytvárame skvelú atmosféru a zlepšujeme nielen fyzickú kondíciu celého tela.”

– inštruktor aerobiku  III.triedy

– inštruktor powerjógy I. stupeň