FLOW JÓGA


Flow jóga je dynamický štýl jógy, kde sa praktikuje elegantný pohyb z jednej pozície do druhej v rytme a dychu: Flow jóga vyzerá ako vznešený a jemný tanec. Každý pohyb do pozície, rovnako, ako pohyb z pozície s vedomím správneho držania tela je spojený s pozornosťou, ktorá je pútaná k dychu. Cieľom flow jógy je tvorba sekvencií, zostavy a choreografie. Jednotlivé pozície môžu byť tvorené v rytmu dychu alebo dlhšou výdržou v pozícii. Aj, keď flow jóga na prvý pohľad vyzerá jednoducho, opak je pravdou. Pre praktikovanie je vhodná základná jógová znalosť a osvojenie si základov dychu a techniky pozícií, pretože tento štýl je priradený k pokročilejším.
Hodina flow jógy začína jemnými pohybmi pre zahriatie tela, postupuje k jednotlivým pozíciám a ich spájaniu do náročnejších sekvencií. Flow jóga je veľmi variabilný spôsob jógovej praxe. Inštruktor na hodine zvolí obťažnosť. Môže s vami praktikovať základné alebo náročné pozície, jednoduché a zložité prechody medzi nimi, krátke, alebo dlhšie výdrže v pozíciách. Počas celej hodiny dych udržuje teplotu vášho tela, upokojuje srdce a predovšetkým prehlbuje koncentráciu mysle, ktorá rada počas cvičenia putuje po okolí. Dychom ju krotí a smeruje k jógovej praxi.

Go with a flow: Nechajte sa unášať stále hlbšie vo svojej jógovej praxi.

Lektor: Adriana Seidler


HATHA YOGA


HATHA YOGA je pomalý systém jógy, ktorý harmonizuje a prečisťuje telo, urýchľuje jeho regeneráciu, ozdravuje celý pohybový aparát. Jógové pozície (ásany) sa prevádzajú v pomalšom tempe. Spájajú sa s dychom sa zosúladenie tela a mysle a udržiavanie rovnováhy na fyzickej ako aj psychickej úrovni. Hodina je vhodná aj pre začiatočníkov.

Lektor: Lucia Kunová


CREATIVE JÓGA


Creative jóga vám prinesie skutočnú radosť z pohybu. Každá hodina je jedinečná a prináša niečo nové. Komplexne kombinuje prvky posilňovania a strečingu v plynulých prechodoch. Hodina je vhodná pre mierne pokročilých, ktorí už ovládajú základné ásany a chcú ďalej posúvať svoje hranice.

Lektor: Lucia Kunová


CORE JÓGA


Core jóga je cvičenie zamerané na posilnenie stredu tela (core), ktorý tvorí bránica, svaly panvového dna, hlboké brušné svaly a chrbtové svaly.
Hodina je určená pre každého, kto cíti, že má ochabnuté brucho a tukové vankúše okolo pása , alebo im chce predísť, alebo pre všetkých, ktorí chcú predísť bolestiam chrbta a bedier.

Lektor: Lívia Valnohová


Jóga pre zdravý chrbát a pevné telo


Pomocou dychu, správneho nastavenia aj jógových blokov spolu budeme plynúť z jednej jógovej pozície do druhej. Uvoľníme stiahnuté telo a spevníme ochabnuté svalstvo.

Lektor: Lucia Bakó Klepancová


MINDFUL STRECH YOGA


Joga zameraná na nadobudnutie harmónie a duševnej rovnováhy. Upokojenie a stíšenie mentálnej aktivity. Počas lekcií plynule pracujeme na vedomom otváraní tela a odstraňovaní energetických blokov. Strečingové a otváracie pozície sú striedané s klasickými ásanami s dôrazom na precítenie a pre dýchanie každej pozície.
Lektor: Natália Henčlová

ONLINE JÓGA


Online jóga je cvičenie jógy , ktoré prebieha cez aplikáciu ZOOM. Stačí sa zaregistrovať cez našu stránku . Podrobný postup nájdete v sekcii ONLINE JÓGA.

Online lekcie jógy , sú interaktívne na oboch stranách. Pokiaľ máte zapnutú kameru, lektor vás vidí, môže slovne naprávať ak robíte pri cvičení chybu, vďaka vám vidí akú obtiažnosť hodiny môže voliť … má to mnoho výhod . Ak sa ale necítite komfortne pri zapnutej kamere, tak si ju jednoducho vypnete . Vtedy vás nikto neuvidí a vy vidíte lektora a ostatných zúčastnených , ktorí si kamery nechali zapnuté . Výhodou online cvičenia je , že lekcie jógy sa môžu zúčastniť všetci , čo chcú :-).

Online jóga je pre všetkých nielen zo Slovenska ale nech ste kdekoľvek v zahraničí , či už pracovne alebo na dovolenke, môžete sa prihlásiť cez našu webovú stránku. Je pre tých, ktorí sa nestihnú presunúť do jógového centra, pre mamičky s deťmi, pre všetkých , ktorí majú radi pohodlie domova.

Pridajte sa k našej komunite “online jogínov” 🙂