FLOW JÓGA


Flow jóga je dynamický štýl jógy, kde sa praktikuje elegantný pohyb z jednej pozície do druhej v rytme a dychu: Flow jóga vyzerá ako vznešený a jemný tanec. Každý pohyb do pozície, rovnako, ako pohyb z pozície s vedomím správneho držania tela je spojený s pozornosťou, ktorá je pútaná k dychu. Cieľom flow jógy je tvorba sekvencií, zostavy a choreografie. Jednotlivé pozície môžu byť tvorené v rytmu dychu alebo dlhšou výdržou v pozícii. Aj, keď flow jóga na prvý pohľad vyzerá jednoducho, opak je pravdou. Pre praktikovanie je vhodná základná jógová znalosť a osvojenie si základov dychu a techniky pozícií, pretože tento štýl je priradený k pokročilejším.
Hodina flow jógy začína jemnými pohybmi pre zahriatie tela, postupuje k jednotlivým pozíciám a ich spájaniu do náročnejších sekvencií. Flow jóga je veľmi variabilný spôsob jógovej praxe. Inštruktor na hodine zvolí obťažnosť. Môže s vami praktikovať základné alebo náročné pozície, jednoduché a zložité prechody medzi nimi, krátke, alebo dlhšie výdrže v pozíciách. Počas celej hodiny dych udržuje teplotu vášho tela, upokojuje srdce a predovšetkým prehlbuje koncentráciu mysle, ktorá rada počas cvičenia putuje po okolí. Dychom ju krotí a smeruje k jógovej praxi.

Go with a flow: Nechajte sa unášať stále hlbšie vo svojej jógovej praxi.

Lektor: Adriana Seidler


HATHA YOGA


HATHA YOGA je pomalý systém jógy, ktorý harmonizuje a prečisťuje telo, urýchľuje jeho regeneráciu, ozdravuje celý pohybový aparát. Jógové pozície (ásany) sa prevádzajú v pomalšom tempe. Spájajú sa s dychom sa zosúladenie tela a mysle a udržiavanie rovnováhy na fyzickej ako aj psychickej úrovni. Hodina je vhodná aj pre začiatočníkov.

Lektor: Lucia Kunová


CREATIVE JÓGA


Creative jóga vám prinesie skutočnú radosť z pohybu. Každá hodina je jedinečná a prináša niečo nové. Komplexne kombinuje prvky posilňovania a strečingu v plynulých prechodoch. Hodina je vhodná pre mierne pokročilých, ktorí už ovládajú základné ásany a chcú ďalej posúvať svoje hranice.

Lektor: Lucia Kunová


CORE JÓGA


Core jóga je cvičenie zamerané na posilnenie stredu tela (core), ktorý tvorí bránica, svaly panvového dna, hlboké brušné svaly a chrbtové svaly.
Hodina je určená pre každého, kto cíti, že má ochabnuté brucho a tukové vankúše okolo pása , alebo im chce predísť, alebo pre všetkých, ktorí chcú predísť bolestiam chrbta a bedier.

Lektor: Lívia Valnohová


POWER JÓGA


Powerjóga je určená pre všetkých klientov, ktorí sa chcú príjemne zrelaxovať a zároveň krásne posilniť svoje telo. Lekcie sú zamerané na komplexné precvičenie celého tela, cez chrbticu, kĺby, posilnenie a natiahnutie svalov, či dokonca na prácu s panvovým dnom a automasážou vnútorných orgánov.Pravidelným cvičením si klienti vyformujú pekný estetický svalový tónus, ktorý bude benefitom k silnejšiemu telu.Inštruktor svojich klientov plynule prevedie jogovýmipozíciami spolu s dychovými technikami a to s ohľadom na individuálne potreby každého, či už začiatočníka alebo pokročilého.
Lektor: Lucia Bakó Klepancová


JOGOVÉ PREBUDENIE / YOGA SUNRISE


Pocity. Tak sa dá jedným slovom opísať ranná Jogová prax. Pocity, ktoré sa dostavia po rannej jogevám vynahradia energiu, ktorú investujete do skorého vstávania. Pokúsime sa hneď ráno nájsť pokoj a vnútornú silu. Všetko, čo sa naučíme na jogovej podložke, si prenesieme do bežného života. Príjemné prebudenie každej časti tela za sprievodu sound-healing playlistu, ktorý pohladí vašu dušu.
Lektor: Natália Henčlová


MINDFUL STRECH YOGA


Joga zameraná na nadobudnutie harmónie a duševnej rovnováhy. Upokojenie a stíšenie mentálnej aktivity. Počas lekcií plynule pracujeme na vedomom otváraní tela a odstraňovaní energetických blokov. Strečingové a otváracie pozície sú striedané s klasickými ásanami s dôrazom na precítenie a pre dýchanie každej pozície.
Lektor: Natália Henčlová


FIT YOGA


Je spojením vinyasa jógy a posilňovaním jednotlivých partií tela. Jedná sa o dynamický prechod asánami, pričom všetky pohyby sú prepojené dychom. Zároveň prechádzame pozíciami, ktoré prispievajú k posilňovaniu celého tela. Štýl cvičenia je vhodný pre všetkých, ktorí sa chcú zamerať na posilnenie, tvarovanie a redukciu váhy.
Lektor: Miroslava Horníková


ONLINE JÓGA


Online jóga je cvičenie jógy , ktoré prebieha cez aplikáciu ZOOM. Stačí sa zaregistrovať cez našu stránku . Podrobný postup nájdete v sekcii ONLINE JÓGA.

Online lekcie jógy , sú interaktívne na oboch stranách. Pokiaľ máte zapnutú kameru, lektor vás vidí, môže slovne naprávať ak robíte pri cvičení chybu, vďaka vám vidí akú obtiažnosť hodiny môže voliť … má to mnoho výhod . Ak sa ale necítite komfortne pri zapnutej kamere, tak si ju jednoducho vypnete . Vtedy vás nikto neuvidí a vy vidíte lektora a ostatných zúčastnených , ktorí si kamery nechali zapnuté . Výhodou online cvičenia je , že lekcie jógy sa môžu zúčastniť všetci , čo chcú :-).

Online jóga je pre všetkých nielen zo Slovenska ale nech ste kdekoľvek v zahraničí , či už pracovne alebo na dovolenke, môžete sa prihlásiť cez našu webovú stránku. Je pre tých, ktorí sa nestihnú presunúť do jógového centra, pre mamičky s deťmi, pre všetkých , ktorí majú radi pohodlie domova.

Pridajte sa k našej komunite “online jogínov” 🙂