ALEXA SIMOES

Môj prvý učiteľ jógy povedal, že jóga je životná cesta, spôsob, ako zlepšiť život od základov a to malo pre mňa zmysel. Už čoskoro som cítila, že sa to so mnou deje : spôsob pocitu zakotvený a pripravený na každodenné výzvy . Spôsob, ako prepnúť z bojového a letového režimu a byť v pokoji , čím sa zlepšovalo aj moje fyzické a duševné zdravie.

Rada zdieľam svoje vedomosti s ľuďmi okolo seba, preto rada učím: dychové povedomie a pomalé, ale silné hodiny jógy zamerané na liečenie, hľadanie sily a pokoja zvnútra von.
Som štyridsaťročná žena, ktorá na Slovensku vyučuje viac ako jeden rok. Som Portugalec a spoznala som jogu v Írsku, kde som sa stala učiteľkou.

Vyučujem po slovensky, aj keď nie s dokonalým jazykom, zdokonaľujem sa a to robí moje hodiny dvojsmerným zdieľaním skúseností: učím jogu mojich študentov, a vďaka nim sa zdokonaľujem aj v slovenčine. Mám veľký zmysel pre humor a vďaka tomu sú moje hodiny jógy bezpečným a príjemným miestom. Budem viesť hodiny Vin to Yin, ktorá sa tiež nazýva Yin Yang Yoga – kombinácia medzi Vinyasou a Yin jógou. Pomalý tok – Vinyasová časť zahreje telo a učí študentov, ako spomaliť a skutočne sa dostať do práce s dychom a uzdravenia,do jógy so silnými a uzemňujúcimi pozíciami. V časti Yin študenti zvýšia cirkuláciu kĺbov a zvýšia flexibilitu: Yin Yoga sa zameriame na spojovacie tkanivá medzi svalmi, ako aj na fasciu tela, keď sa v pozíciach natiahneme a cvičenie v oblasti kostí a kĺbov pomáha regulovať tok energie v tele. Hodinu jógy ukončíme meditáciou.