Vytlačiť

Adriana Seidler

Moje jogové meno je Maa Anandi,( https://www.facebook.com/adriana.seidler) ktoré mi bolo pridelené Swamim Dr. Om Anand - Guruji. Maa je matka alebo tvorca a Anandi je blaženosť - stav dokonalého šťastia. Maa Anandi je teda tvorca blaženosti.
 
Od roku 2008 som pridala k svojmu tradičnému cvičeniu ďaľšie štýly cvičenia body and mind, ktoré sa od tej chvíle stali viac ako cvičenie. Tanec, ktorý bol súčasťou cvičenia PORTDEBRAS ma napĺňal pocitmi šťastia. Yoga sa stala pre mňa filozofiou, umením a nástrojom na zlepšenie fyzickej a psychickej odolnosti.
 
Ako certifikovaná inštruktorka v POWERJOGA AKADÉMII SLOVENSKO sa zapájam a sama organizuje rôzne jogové podujatia. Spolupracujem s významnými a renomovanými učiteľmi jogy na Slovensku aj v zahraničí. Svoje vzdelanie a skúsenosti nadobudnuté dlhoročnou praxou ako aj na rôznych zahraničných ale aj tuzemských jogových pobytoch a workshopoch odovzdávam nielen svojim inštruktorom, ale aj stovkám cvičencov, s ktorými sa stretávam a ktorí denne navštevujú moje centrum. Momentálne som svoje pôsobisko rozšírila aj do Bratislavy , kde vediem hodiny FLOW YOGY. 
Bez lásky k joge, bez oduševnenosti a vytrvalosti by som dnes nemohla patriť medzi vyhľadávaných inštruktorov a šíriteľov yogy nielen v Nitre, v Bratislave ale aj v širokom okolí.
 
- teacher training Powerjoga Akademie Slovensko I.,II.,III. stupeň
- teacher training vinyasa flow powerjoga
- certifikat hatha yoga for fitness
- PortDeBras - Basic Level Sessions
- PortDeBras - Intermediate Level Sessions
- fitball diplom - fit lopty v rehabilitácii a fitness
- fitball diplom - Pilates on the ball
- reprezentantka SR v športovom aerobiku (1997 - 1999)
- 2. miesto na MS v športovom aerobiku v Los Angeles 1997
 
 

Ľudka Kunová

Joga mi obohatila život, umožnila mi spoznať nielen veľa úžasných ľudí ale predovšetkým samu seba...

Zo začiatku som bola fascinovaná dokonalosťou pozícií a hlúpo si myslela, že práve toto je cieľom jogy, ale postupom času som zistila, že joga je cesta, po ktorej môže kráčať každý z nás. Je to cesta vpred, ktorá otvára stále nové možnosti zdokonaliť sa, zastaviť, splynúť s dychom a zrelaxovať telo aj ducha.

Pochopila som, že joga je presne to, čo telo potrebuje, preto som sa rozhodla urobiť si inštruktorský kurz a podeliť sa s Vami o radosť, ktorú mám z jogy ja.

Prácu inštruktora si veľmi užívam a robím všetko preto, aby ste z mojich hodín odcházali plní energie a dobrej nálady :-)

- teacher training Powerjoga Akademie Slovensko I.,II. stupeň

 

 

Livia Valnohová

k športu som sa dostala ako 10 ročná, kedy sa začala venovať volejbalu, ktorému som sa venovala 7 rokov. V roku 1992 som sa prvý krát stretla s pojmom AEROBIK, ktorý ma neskutočne ovládol. Skončila som s volejbalom a pravidelne začala navštevovať hodiny aerobiku. V roku 1996 som si urobila kurz inštruktora III. triedy, vtedy ešte rytmickej gymnastiky a stala som sa inštruktorkou aerobiku. Od roku 2001 až do dnes som inštruktorkou v ARÉNE, kde sa na svojich hodinách venujem rôznym štýlom cvičení - fit ball, over ball, body work, body mix.
"Na svojich hodinách sa stretávam so skvelými ľuďmi, ktorí sa spolu so mnou uvoľnia sa od každodenných starostí, napĺňajú ma neuveriteľnou energiou, ktorú im celú odovzdávam, spolu vytvárame skvelú atmosféru a zlepšujeme nielen fyzickú kondíciu celého tela."

- inštruktor aerobiku III. triedy
- inštruktor poweryogy III. stupeň

 

 

 

Alena Valnohová

Keď poviem, idem si zacvičiť, z opačnej strany sa ozve : ideš do posilovne ... ? a ja odpoviem, nie idem na jogu. A vidím iba taký akýsi úsmev. Vtedy sa usmejem aj ja a začnem s nadšením rozprávať o joge. Jedným dychom hovorím aká je joga dokonalá, úžasná, energická, ako ma napĺňa, akú mi prináša radosť, ako si dobre zacvičím a ako ma príjemne „bolí“ celé telo a ako ju milujem. Stačí iba raz vyskúšať a chytí Vás. A mne sa to naozaj stalo. Prvý krát som sa jogou stretla ešte na našich hodinám aerobiku (to bolo dávno), keď pri strečingu boli akési pokusy zavádzania jednoduchých ásan. Ešte teraz si na to s úsmevom spomenieme. Postupne som sa začala o jogu a powerjogu zaujímať viac a viac. Vnímať ju nie len ako fyzické vypätie a zlepšenie kondície, ale aj spomaliť, začať riadiť svoj dych a spoznať samu seba. A bez toho, aby som si to vôbec uvedomovala ovplyvnila pozitívne aj môj život a zdravie. Často krát použijem vetu : „To bude tou jogou“. Až potom si uvedomím koľko je v nej pravdy. Joga je naozaj pre každého. Každý v nej nájde svoj priestor a svoju cestu. Teším sa na Vás.

- inštruktor poweryogy I. stupeň

 

 

Lucia Kunová

Joga mi dala za pomerne krátky čas veľmi veľa.  Naučila ma rešpektovať vlastné telo a pracovať s ním tak, aby to bol pohyb zdravý a posilňujúci. Naučila ma spomaliť a predýchať nielen na podložke ale aj v každodennom živote. Priniesla mi do života skvelých ľudí a úžasné zážitky. Dala mi cieľ. Cieľom je udržať moje telo funkčné, moju myseľ otvorenú a čistú. Napĺňa ma, uvoľňuje ma, posúva ma ďalej. Dáva mi úsmev, dáva mi dôvod byť na seba hrdá. Každá jedna hodina je iná, no každá jedna vám môže niečo dať. Je to len na vás, čo a koľko si zoberiete. Chcem vám poskytnúť všetko to, čo som na skvelých hodinách v Aréne dostala ako klient ja. To je môj dôvod, prečo som sa rozhodla absolvovať inštruktorský kurz powerjogy.

- inštruktor poweryogy I. stupeň

 

 

 

 

Katka Líšková (Prem)

Volám sa Katka Líšková, avšak moje jogové meno, ktoré som dostala od môjho Guru, je Maa Prem Ananda (tvorca lásky a blaha). Jogu teda učím pod menom Prem, pretože by som sa rada podelila o blaho a lásku, ktoré som vďaka tejto tisíce rokov starej vede našla aj ja.
S jogou som sa zoznámila pred šiestimi rokmi v Prahe, kde som študovala humanitné vedy na Karlovej Univerzite. Joga mi bola vtedy prezentovaná ako forma fyzického cvičenia, ktorej cieľom je dosiahnuť krásne vytvarované telo. Niekde vo vnútri som však vedela, že za slovom joga sa skrýva oveľa viac a tak som sa vydala hľadať, o čom tá joga a vlastne celý život, vôbec sú. Po skončení štúdia som vyrazila na cestu okolo sveta, ktorá trvala presne 2 roky, 2 mesiace a 22 dni. Prešla som 12 krajín od Strednej a Južnej Ameriky, cez Austráliu, Nový Zéland a Áziu, až som nakoniec skončila v Indii. Tam som strávila celých päť mesiacov štúdiom jogy pod vedením vynikajúcich indických učiteľov z Paramanand Institute of Yoga Science and Research. Po ukončení intenzívneho štúdia som bola vyznamenaná učiteľským certifikátom so špeciálnym zameraním na jogovú terapiu. Svoje prvé skúsenosti s učením jogy som získala ešte v Indii, kde som vypomáhala pri vzdelávaní budúcich učiteľov jogy a ďalšie som nadobudla učením v Nepále.
Aj keď som dúfala, že sa z cesty vrátim s nesmiernou vedomosťou o ľudskej existencii a joge, vrátila som sa so Sokratovou vedomosťou o tom, že „viem, že nič neviem“. To však nemení nič na tom, že mi joga zmenila život od základov a pomohla nájsť samú seba a nesmierne vnútorné šťastie. A teraz, po návrate z cesty by som sa o toto šťastie rada podelila aj s Vami.

 


Lucia Crhová

,,Ten pocit, keď rozrolujem a sadnem si na podložku tažko s niečím porovnať”

Moja prvá skúsenosť s jógou začala naozaj úplne nevinne, keď sme sa s kamarátkami rozhodli ísť na jogový víkendový pobyt, po ktorom bolo hneď jasné, že mi joga učarovala inak ako ostatným. Bola to láska od prvého cviku J. Hneď po návrate som sa pustila do vyhľadávania začiatočníckeho kurzu v Nitre. Počas jeho trvania som bola čím ďalej viac a viac jogou uchvátená. Ten kurz som pod vedením Adriky absolvovala asi štyrikrát. J Dovtedy som nepoznala nič, čo by prinútilo moju hlavu nemyslieť. Zrazu prišli okamihy uvedomenia si, že joge dokážem byť úplne odovzdaná. Začala som robiť rozhodnutia o tom, ako žiť svoj život, s ktorými vecami ho mám spájať, čo vložiť do môjho tela a najťažšie zo všetkých: ako ovládať svoje myšlienky, namiesto toho, aby som ich nechala svoju myseľ ovládať. Čím viac sa pripájam k môjmu dychu, tým myslím jasnejšie, a to nielen, že ma robí kľudnejším človekom, ale aj trpezlivejším rodičom. A v podstate, po kurze som už nikdy nemala dosť toho pocitu, ktorý mám po aj pri cvičení. Samozrejme, že za to všetko ďakujem hlavne Adri a všetkým super babám z Arény, ktoré ma aj neskôr o pár rokov nahovorili na inštruktorský kurz počas ktorého ma neustále podporovali, začo im patrí veľké ĎAKUJEM! Bez nich by som nato určite nikdy nenabrala odvahu. Vždy mi je tam tak dobre, že každú voľnú chvíľu, ktorú som mala som doslova utekala do Arény ponoriť sa do tohto sveta, ktorý ma vždy odpúta od všetkých starostí a ani v najkrajšom sne by ma nenapadlo, že raz budem jej súčasťou J.


Joga je aj tvrdá práca, nielen fyzicky, ale hlavne preto, lebo postupne časom mení telo aj mysel úplne od základov. Pre mňa je to aj disciplína a môj spôsob života.

 

 

Marcela Antošová    

 „Človek, nevychádzaj von. Vráť sa späť do svojho vnútra, v ľudskom vnútri prebýva pravda.“                                                                                                                                 (Aurelius Augustinus) 

K joge som sa v podstate dostala „omylom“ ‒ išla som na kalanetiku a bola joga J. Pravdupovediac, ani neviem, prečo som sa na hodinu opäť vrátila, keďže mi  prvá skúsenosť vôbec neučarovala. Keď tak nad tým dnes uvažujem, myslím, že na tom mala veľkú zásluhu práve Aréna ( Adri, Biba, Ľudka atď. a ešte  raz, Adri, ďakujem J) a skutočnosť, vášeň, iskra, plnosť, s akými toto jogové centrum robí to, čo robí.  

Pritiahnutie k joge sa teda u mňa zozačiatku dialo na akejsi podvedomej úrovni a bolo primárne spojené s fyzickými benefitmi. A pravidelné a dlhodobejšie praktizovanie miprinieslo ešte „ČOSI“ navyše... A veľmi ťažko sa to popisuje. No možno by som to zhrnula takto: Joga je pre mňa absolútnou slobodou...  voľnosťou, pružnosťou, zdravím, hravosťou... Silou, stabilitou statočného bojovníka a pokorou, vďačnosťou v Namaskar... Je nádychom a výdychom... mojím tu a teraz... intímnym, vzácnym stretnutím so sebou samým aodvahou sebou sa stávať... Je dennodennou výzvou  „vyhrnúť si rukáv“ (ako to nazval Filip Klieštík J), upratať svoj vnútorný priestor a v ňom hľadať, cítiť, žiť PRAVDIVÉ –LÁSKA(VÉ) ‒ ABSOLÚTNE (nech už si to pomenujeme akokoľvek).  

Joga je pre mňa jednou z ciest, ako možno prekročiť svoje „ja“ a nechať v sebe dýchať/pracovať BOŽSKÉ...

Veľmi sa na vás teším... J Budeme dýchať, počúvať sa, vnímať, len tak plynúť, užívať si, tešiť sa... A naplno, vedome, v stabilite a voľnosti si skúsime vychutnať každú jednu ásanu... všetci spolu a zároveň každý sám v sebe a so sebou... 

 

             

Dana Goňová

Jóga je pre mňa nikdy nekončiaca cesta poznania a vnútornej transformácie.

Ďakujem môjmu učiteľovi, ktorý ma priviedol k jóge a otvoril mi dvere do čarovného sveta poznania seba, života....