Vytlačiť

Adriana Seidler

Moje jogové meno je Maa Anandi, ktoré mi bolo pridelené Swamim Dr. Om Anand - Guruji. Maa je matka alebo tvorca a Anandi je blaženosť - stav dokonalého šťastia. Maa Anandi je teda tvorca blaženosti.

Lásku k športu, tancu a pohybu som naplno začala uskutočnovať v roku 1993 cez športový aerobik, ktorému som sa venovala takmer 6 rokov a popri tom aj ako inštruktorka komerčného aerobiku vo fitnescentre. Všetko to vyústilo k otvoreniu vlastného aerobikového štúdia, v ktorom som si začala plniť svoje detské sny a robiť prácu, ktorá ma napĺňa láskou a šťastím.

Od roku 2008 som pridala k svojmu tradičnému cvičeniu ďaľšie štýly cvičenia body and mind, ktoré sa od tej chvíle stali viac ako cvičenie. Tanec, ktorý bol súčasťou cvičenia PORTDEBRAS ma napĺňal pocitmi šťastia. Yoga sa stala pre mňa filozofiou, umením a nástrojom na zlepšenie fyzickej a psychickej odolnosti.

Ako certifikovaná inštruktorka v POWERJOGA AKADÉMII SLOVENSKO sa zapájam a sama organizuje rôzne jogové podujatia. Spolupracujem s významnými a renomovanými učiteľmi jogy na Slovensku aj v zahraničí. Svoje vzdelanie a skúsenosti nadobudnuté dlhoročnou praxou ako aj na rôznych zahraničných ale tuzemských jogových pobytoch a workshopoch odovzdávam nielen svojim inštruktorom, ale aj stovkám cvičencov, s ktorými sa stretávam a ktorí denne navštevujú moje centrum. Bez lásky k joge, bez oduševnenosti a vytrvalosti by som dnes nemohla patriť medzi vyhľadávaných inštruktorov a šíriteľov yogy nielen v Nitre, ale aj v širokom okolí.

- teacher training Powerjoga Akademie Slovensko I.,II.,III. stupeň
- teacher training vinyasa flow powerjoga
- certifikat hatha yoga for fitness
- PortDeBras - Basic Level Sessions
- PortDeBras - Intermediate Level Sessions
- fitball diplom - fit lopty v rehabilitácii a fitness
- fitball diplom - Pilates on the ball
- reprezentantka SR v športovom aerobiku (1997 - 1999)
- 2. miesto na MS v športovom aerobiku v Los Angeles 1997

 

Lenka Bibka Konôpková

Je ťažko povedať, či svet v ktorom žijeme je skutočný, alebo len sen.

Bin jip; Kim Ki-duk

ŠPECIALIZÁCIA: ashtanga yoga (short primary series – led class), power yoga, gravid yoga, yoga flow, vinyasa yoga, pilates, yogalates a iné

S pilatesom a hatajogou som sa po prvý krát stretla keď som mala 12 rokov po úraze kolena a chrbtice, vtedy som musela odznova spoznávať svoje telo a jeho limity. Ešte som netušila, že je to začiatok mojej cesty. Začala spoznávať svoje vlastné telo, učiť sa správne dýchať, aktívne držať chrbticu. Popri štúdiu vysokej školy som sa začala intenzívnejšie zaujímať o jógu a jej praktikovanie. Tá ma natoľko pohltila, že som sa stala lektorkou. Človeku sa s postupným nadobúdaním vnútornej sily súčasne začnú otvárať aj nové dvere nepoznaného.

  • teacher training Pilates 2001 - 2008 certifikát
  • teacher training Powerjoga Akademie Slovensko, III. stupeň Master inštruktor
  • teacher training vinyasa flow powerjogayoga certifikát
  • teacher training powerjogayoga certifikát
  • certifikát hatha yoga for fitness
  • teacher training ashtanga yoga certifikát od RYS (registred yoga school)

Yoga is 99% practice, 1% theory was a favorite saying of Guru Pattabhi Jois. Practice and all is coming…

Ľudka Kunová

Joga mi obohatila život, umožnila mi spoznať nielen veľa úžasných ľudí ale predovšetkým samu seba...

Zo začiatku som bola fascinovaná dokonalosťou pozícií a hlúpo si myslela, že práve toto je cieľom jogy, ale postupom času som zistila, že joga je cesta, po ktorej môže kráčať každý z nás. Je to cesta vpred, ktorá otvára stále nové možnosti zdokonaliť sa, zastaviť, splynúť s dychom a zrelaxovať telo aj ducha.

Pochopila som, že joga je presne to, čo telo potrebuje, preto som sa rozhodla urobiť si inštruktorský kurz a podeliť sa s Vami o radosť, ktorú mám z jogy ja.

Prácu inštruktora si veľmi užívam a robím všetko preto, aby ste z mojich hodín odcházali plní energie a dobrej nálady :-)

- teacher training Powerjoga Akademie Slovensko I.,II. stupeň

Livia Valnohová

k športu som sa dostala ako 10 ročná, kedy sa začala venovať volejbalu, ktorému som sa venovala 7 rokov. V roku 1992 som sa prvý krát stretla s pojmom AEROBIK, ktorý ma neskutočne ovládol. Skončila som s volejbalom a pravidelne začala navštevovať hodiny aerobiku. V roku 1996 som si urobila kurz inštruktora III. triedy, vtedy ešte rytmickej gymnastiky a stala som sa inštruktorkou aerobiku. Od roku 2001 až do dnes som inštruktorkou v ARÉNE, kde sa na svojich hodinách venujem rôznym štýlom cvičení - fit ball, over ball, body work, body mix.
"Na svojich hodinách sa stretávam so skvelými ľuďmi, ktorí sa spolu so mnou uvoľnia sa od každodenných starostí, napĺňajú ma neuveriteľnou energiou, ktorú im celú odovzdávam, spolu vytvárame skvelú atmosféru a zlepšujeme nielen fyzickú kondíciu celého tela."

- inštruktor aerobiku III. triedy
- inštruktor poweryogy III. stupeň

 

Alena Valnohová

Keď poviem, idem si zacvičiť, z opačnej strany sa ozve : ideš do posilovne ... ? a ja odpoviem, nie idem na jogu. A vidím iba taký akýsi úsmev. Vtedy sa usmejem aj ja a začnem s nadšením rozprávať o joge. Jedným dychom hovorím aká je joga dokonalá, úžasná, energická, ako ma napĺňa, akú mi prináša radosť, ako si dobre zacvičím a ako ma príjemne „bolí“ celé telo a ako ju milujem. Stačí iba raz vyskúšať a chytí Vás. A mne sa to naozaj stalo. Prvý krát som sa jogou stretla ešte na našich hodinám aerobiku (to bolo dávno), keď pri strečingu boli akési pokusy zavádzania jednoduchých ásan. Ešte teraz si na to s úsmevom spomenieme. Postupne som sa začala o jogu a powerjogu zaujímať viac a viac. Vnímať ju nie len ako fyzické vypätie a zlepšenie kondície, ale aj spomaliť, začať riadiť svoj dych a spoznať samu seba. A bez toho, aby som si to vôbec uvedomovala ovplyvnila pozitívne aj môj život a zdravie. Často krát použijem vetu : „To bude tou jogou“. Až potom si uvedomím koľko je v nej pravdy. Joga je naozaj pre každého. Každý v nej nájde svoj priestor a svoju cestu. Teším sa na Vás.

- inštruktor poweryogy I. stupeň

 

Lucia Kunová

Joga mi dala za pomerne krátky čas veľmi veľa.  Naučila ma rešpektovať vlastné telo a pracovať s ním tak, aby to bol pohyb zdravý a posilňujúci. Naučila ma spomaliť a predýchať nielen na podložke ale aj v každodennom živote. Priniesla mi do života skvelých ľudí a úžasné zážitky. Dala mi cieľ. Cieľom je udržať moje telo funkčné, moju myseľ otvorenú a čistú. Napĺňa ma, uvoľňuje ma, posúva ma ďalej. Dáva mi úsmev, dáva mi dôvod byť na seba hrdá. Každá jedna hodina je iná, no každá jedna vám môže niečo dať. Je to len na vás, čo a koľko si zoberiete. Chcem vám poskytnúť všetko to, čo som na skvelých hodinách v Aréne dostala ako klient ja. To je môj dôvod, prečo som sa rozhodla absolvovať inštruktorský kurz powerjogy.

- inštruktor poweryogy I. stupeň

 

 

 

 

 

Katka Líšková (Prem)

Volám sa Katka Líšková, avšak moje jogové meno, ktoré som dostala od môjho Guru, je Maa Prem Ananda (tvorca lásky a blaha). Jogu teda učím pod menom Prem, pretože by som sa rada podelila o blaho a lásku, ktoré som vďaka tejto tisíce rokov starej vede našla aj ja.
S jogou som sa zoznámila pred šiestimi rokmi v Prahe, kde som študovala humanitné vedy na Karlovej Univerzite. Joga mi bola vtedy prezentovaná ako forma fyzického cvičenia, ktorej cieľom je dosiahnuť krásne vytvarované telo. Niekde vo vnútri som však vedela, že za slovom joga sa skrýva oveľa viac a tak som sa vydala hľadať, o čom tá joga a vlastne celý život, vôbec sú. Po skončení štúdia som vyrazila na cestu okolo sveta, ktorá trvala presne 2 roky, 2 mesiace a 22 dni. Prešla som 12 krajín od Strednej a Južnej Ameriky, cez Austráliu, Nový Zéland a Áziu, až som nakoniec skončila v Indii. Tam som strávila celých päť mesiacov štúdiom jogy pod vedením vynikajúcich indických učiteľov z Paramanand Institute of Yoga Science and Research. Po ukončení intenzívneho štúdia som bola vyznamenaná učiteľským certifikátom so špeciálnym zameraním na jogovú terapiu. Svoje prvé skúsenosti s učením jogy som získala ešte v Indii, kde som vypomáhala pri vzdelávaní budúcich učiteľov jogy a ďalšie som nadobudla učením v Nepále.
Aj keď som dúfala, že sa z cesty vrátim s nesmiernou vedomosťou o ľudskej existencii a joge, vrátila som sa so Sokratovou vedomosťou o tom, že „viem, že nič neviem“. To však nemení nič na tom, že mi joga zmenila život od základov a pomohla nájsť samú seba a nesmierne vnútorné šťastie. A teraz, po návrate z cesty by som sa o toto šťastie rada podelila aj s Vami.

 

 

Lukáš Fialka

Moja cesta k zdravému životnému štýlu sa začala už v detstve. V škole som veľmi nevynikal ani učením ani postavou, preto som čelil aj určitým posmeškom zo strany mojich spolužiakov. Ale predsa tam bolo niečo, čo ma napĺňalo. Mal som obrovskú záľubu v zdvihoch na hrazde a v šplhaní sa po lane a tyči. Stal som sa výnimočným. Ani som si neuvedomil, čo mi tento typ aktivity dáva. Až neskôr, keď som sa začal o cvičenie zaujímať a sa stalo mojím koníčkom. Ale poznáte to. Ako mladý chlapec som chcel rýchlo nabrať svaly. Začal som cvičiť s činkami v našej dedinskej posilňovni. Napredoval som veľmi rýchlo a to bez podpory doplnkov výživy či proteínov. Sústredil som sa hlavne na techniku a správnu stravu. Ale aj tak som sa nevyhol bolestiam kĺbov, ktoré som si rýchlosťou a obrovskými váhami privodil. Asi po roku som odišiel na internát, kde môj prístup k posilňovni bol obmedzený, preto som začal cvičiť prostné cvičenia s vlastnou váhou tela. Keďže cvičenia s vlastnou váhou tela sú omnoho náročnejšie a technike cvičenia som nevenoval takmer žiadnu pozornosť, stalo sa to, že ma po čase začali bolieť kĺby ešte viac. V tom čase mal aj môj otec problémy s chrbticou. Jeho doktor mu na tieto problémy povedal len: „Buď cvičenie alebo operácia!“. Rozhodol sa pre cvičenie. Začal chodiť na rehabilitácie k jednému fyzioterapeutovi a na konci poslednej lekcie mu odporučil, aby vyskúšal jogu a pravidelne na ňu chodieval. Tak aj bolo. A jedného dňa mi navrhol, aby som si išiel s ním zacvičiť jogu. Povedal som si: ,,Ja a joga?“, ale nechal som sa nahovoriť, že to aspoň vyskúšam. Po hodine som neveril, čo sa so mnou stalo. Tiekol zo mňa pot, oblečenie som mohol doslova „žmýkať“. Ale zaujímavé bolo i to, že ma prestali bolieť kĺby. Po tejto skúsenosti sa stala joga súčasťou môjho života. Pomohla mi spoznať svoje telo, kontrolovať jeho pohyb a uvedomovať si pohyby v tele. Postupne som si ju začal aj sám študovať a vzdelávať sa. Toto všetko ma priviedlo k tomu, že chcem pomáhať ľuďom. Rozhodol som sa ísť študovať medicínu. Na medicíne som si moje vedomosti prehĺbil a pochopil ako funguje ľudské telo. Napriek tomu, že ma to veľmi bavilo, musel som štúdium zanechať kvôli nesplneniu požiadaviek na postup do ďalšieho ročníka. Naspäť som sa vrátiť nemohol, jedine začať od začiatku. No, to mi finančná situácia neumožňovala. Nielenže som sklamal mojich rodičov, ale hlavne seba.
Zrútil sa mi svet. Ležal som doma na posteli a čas plynul. Nevedel som, čo budem robiť, pretože nič iné som robiť nechcel. Vedel som, že mojím poslaním je pomáhať ľuďom. Až raz ma oslovil maminkin kolega z práce. Navrhol mi, či by som chcel viesť hodiny jogy v ich dedine. Bál som sa toho. No, s pomocou Božou a veľkou podporou mojej učiteľky jogy som prekonal strach. Začal som predcvičovať jogu a neustále sa v nej vzdelávať a zdokonaľovať. Zistil som, ako priaznivo joga pôsobí nielen na náš pohyb, ale celkovo na celý náš organizmus. Samozrejme, čím viac som sa učil a prahol za vedomosťami, tým viac som zisťoval svoje nedostatky. Ale všetko čo som sa naučil od svojej učiteľky a nadobudol počas svojej praxe, som prezentoval mojim priateľom a klientom. Konzultoval som s nimi ich zdravotný stav, stravovacie návyky, pomohol som im stlmiť bolesť, ba dokonca zbaviť sa bolesti. Pomocou relaxácie som ich naučil zbaviť sa stresu a napätia v tele a celkovo zmeniť ich život k lepšiemu. Postupne sa o mne začali dozvedať ďalší ľudia. Až som sa rozhodol, že sa zdraviu a telu budem venovať naplno. Spravil som si kurz jogy s cieľom ešte viac sa o nej dozvedieť a získať nové skúsenosti. A teraz som tu, aby som sa o tieto vedomosti podelil aj s ostatnými ľuďmi a zvýšil im šancu na zdravší a krajší život.

 

Marcela Antošová       

 „Človek, nevychádzaj von. Vráť sa späť do svojho vnútra, v ľudskom vnútri prebýva pravda.“                                                                                                                                 (Aurelius Augustinus) 

K joge som sa v podstate dostala „omylom“ ‒ išla som na kalanetiku a bola joga J. Pravdupovediac, ani neviem, prečo som sa na hodinu opäť vrátila, keďže mi  prvá skúsenosť vôbec neučarovala. Keď tak nad tým dnes uvažujem, myslím, že na tom mala veľkú zásluhu práve Aréna ( Adri, Biba, Ľudka atď. a ešte  raz, Adri, ďakujem J) a skutočnosť, vášeň, iskra, plnosť, s akými toto jogové centrum robí to, čo robí.  

Pritiahnutie k joge sa teda u mňa zozačiatku dialo na akejsi podvedomej úrovni a bolo primárne spojené s fyzickými benefitmi. A pravidelné a dlhodobejšie praktizovanie miprinieslo ešte „ČOSI“ navyše... A veľmi ťažko sa to popisuje. No možno by som to zhrnula takto: Joga je pre mňa absolútnou slobodou...  voľnosťou, pružnosťou, zdravím, hravosťou... Silou, stabilitou statočného bojovníka a pokorou, vďačnosťou v Namaskar... Je nádychom a výdychom... mojím tu a teraz... intímnym, vzácnym stretnutím so sebou samým aodvahou sebou sa stávať... Je dennodennou výzvou  „vyhrnúť si rukáv“ (ako to nazval Filip Klieštík J), upratať svoj vnútorný priestor a v ňom hľadať, cítiť, žiť PRAVDIVÉ –LÁSKA(VÉ) ‒ ABSOLÚTNE (nech už si to pomenujeme akokoľvek).  

Joga je pre mňa jednou z ciest, ako možno prekročiť svoje „ja“ a nechať v sebe dýchať/pracovať BOŽSKÉ...

Veľmi sa na vás teším... J Budeme dýchať, počúvať sa, vnímať, len tak plynúť, užívať si, tešiť sa... A naplno, vedome, v stabilite a voľnosti si skúsime vychutnať každú jednu ásanu... všetci spolu a zároveň každý sám v sebe a so sebou...